Author Archives: admin

Посета Сајму аутомобила 2024

Ученици одељења I-2 образовног профила руковалац грађевинском механизацијом, посетили су са својим наставницима практичне наставе Милошем Јанковићем и Родољубом Јовановићем Сајам аутомобила у Београду. Ученици су поред класичних аутомобили и мотоцикала имали прилику да виде и електирчна возила, ретке моделе олдтајмер возила, делове мотора, делове управљачких система, уређаје за пренос снаге као и алате и опрему за радионице …. Ученици су имали прилику и да испробају симулаторе вожње и да се упознају о правилима и безбедности саобраћаја.

Обележавање светског дана вода

22.3.2024. на часу биологије који је водила професорка Маријана Годан обележили смо Светски дан вода.
Наше ученице Јевтић Драгана и Апостоловски Ена су припремиле презентацију и предавање којим су нас подсетиле да је вода необновљили ресурс и да се према води морамо односити као према највећем богатству јер вода живот значи.

ПОЗИВ ЗА ПРИСУСТВО ИНФО – ДАНУ ГРАЂЕВИНСКЕ ШКОЛЕ У БЕОГРАДУ, Београд-Звездара, ул. Хајдук Станкова 2, 011-2403-525 https://gradjevinska.edu.rs/

ПОЗИВ ЗА ПРИСУСТВО ИНФО – ДАНУ ГРАЂЕВИНСКЕ ШКОЛЕ

Позивамо све заинтересоване ученике и родитеље, да у суботу дана
13.04.2024. године у времену од 10.00 до 12.00 часова
посете Грађевинску школу
на адреси Хајдук Станкова бр.2 у објекту практичне настве (преко пута бр.13).
Током ИНФО-ДАНА имаћете прилику да обиђете наше радионице, а наши
наставници и ученици упознаће вас са нашим образовним профилима и
одговорити на сва ваша питања у вези уписа, стипендирања и могућности
запошљавања.
Све оно што сте одувек желели да питате и видите, а до сада нисте имали
прилике, можете током ИНФО – ДАНА Грађевинске школе у суботу 13.04.2024 год.
ДОЂИТЕ ДА СЕ УПОЗНАМО!

ВАНРЕДНО ШКОЛОВАЊЕ

РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ИСПИТА У AПРИЛСКОМ ИСПИТНОМ РОКУ 2023/2024.ГОД.

(од 25.03. до 28.03.2024.год.) ТРОГОДИШЊЕ  И  ЧЕТВОРОГОДИШЊЕ  ШКОЛОВАЊЕ

Р.б.ИСПИТВРЕМЕ ОДРЖАВАЊА ИСПИТАИСПИТНА КОМИСИЈА
дандатумчасУчионицаПредседник  Члан испитивач, (наставник који држи консултације)члан
1Енглески језик (I,II,III,IV разред)Уторак26.03.13.408Весна ЂурашиновићДанка НешовићЈелена Бешић
2Математика (I,II,III,IV разред)Среда27.03.13.4012Милојка Максић-КозомараЈелена СавовићКатарина Божиновић
3Физика  (I, II, III  разред)Уторак26.03.13.4012Милојка Максић-КозомараДанијела ГрбићЈелена Давинић
4Музичка уметностСреда27.03.13.009Наташа ЈанковићАндрија ВојводићРаде Зејак
5Ликовна култураСреда27.03.13.409  Горан УчурНаташа ЈанковићБиће накнадно одређен
6ИсторијаСреда27.03.13.405Биљана ВујинБиће накнадно одређенБиће накнадно одређен
7Физичко васпитањеПонедељак25.03.11.309Горан УчурМилан ЂурашиновићПетар Миладиновић
8ФилозофијаПонедељак25.03.13.409Милија ЈокићАна ЈовановићБудимир Рондовић
9СоциологијаПонедељак25.03.13.409Милија ЈокићБудимир РондовићАна Јовановић
10Грађанско васпитањеПонедељак25.03.13.409Ана ЈовановићБудимир РондовићМилија Јокић
11Верска наставаПонедељак25.03.13.409Ана ЈовановићМилија ЈокићБудимир Рондовић
12Нацртна геометријаПонедељак25.03.13.408Сунчица КушићМаја Главаш-ТрбићМилош Живковић
13Техничко цртање са читањем плановаЧетвртак28.03.13.408Наташа ПрокићБлаженка ЂумићГорица Лазаревић
14Грађевински материјалиПонедељак25.03.13.009Маја Главаш-ТрбићНаташа ПрокићМилош Живковић
15Грађевинске  конструкције   (I, II, III  разред)Среда27.03.13.408Александра МладеновићМилош ПетровићНевена Бошковић
16Организација грађења (III и IV разред)Среда27.03.13.408Милош ПетровићАлександра МладеновићНевена Бошковић
17Грађевинска механизацијаСреда27.03.13.408Александра МладеновићМилош ПетровићНевена Бошковић
18ПредузетништвоСреда27.03.13.408Милош ПетровићАлександра МладеновићНевена Бошковић
19Економика и организација предузећаТермин ће бити накнадно одрећен Горан УчурОливера РечиБиће накнадно одређен
20Испитивање бетонаЧетвртак28.03.13.408Наташа ПрокићГорица ЛазаревићБлаженка Ђумић
21Испитивање грађевинских материјалаЧетвртак28.03.13.408Наташа ПрокићБлаженка ЂумићГорица Лазаревић
22Технологија занимања (за руковаоце грађ. механизацијом)Уторак26.03.13.409Петар РакасМирјана Шојић-РадићМилош Јанковић
23Машине за производњу и просејавање каменог агрегатаУторак26.03.13.409Петар РакасМирјана Шојић-РадићМилош Јанковић
24Практична настава  (за руковаоце грађ. механизацијом)Четвртак26.03.13.409Петар РакасМилош ЈанковићНебојша Црномарковић
25Технологија рада са практичном наставом за извођаче инст. и завр. грађ. радоваСреда27.03.10.158Бранкица СимићАлександра МладеновићБојана Сандић
26Технологија рада са практичном наставом за декоратере зидних површина Четвртак26.03.13.405Јелена ИветићСунчица КушићГоран Мијаиловић
27Завршни испит (армирач-бетонирац)Петак29.03.13.405Горан МијаиловићМилош ЈанковићЕхтерни члан
28Завршни испит (за декоратере зидних површина)Петак29.03.13.405Милош ЈанковићГоран МијаиловићЕхтерни члан
29Матурски испит-Српски језик и књижевностЧетвртак28.03.12.008Бранкица СимићВесна ЦрнобрњаЈелена Шелић
30Матурски испит-Организација грађењаПетак29.03.13.40.8Петар РакасАлександра МладеновићБлаженка Ђумић
31Матурски испит-БетонПетак29.03.13.40.9Наташа ПрокићГорица ЛазаревићМилош Живковић
32Матурски испит-Енглески језикЧетвртак28.03.13.4012Весна ЂурашиновићДанка НешовићЈелена Бешић
33Матурски испит/практични рад/- за извођаче инст. и завршних грађ. радоваПетак29.03.12.008Петар РакасБојана СандићБранкица Симић

НАПОМЕНА: Испити се одржавају у објекту практичне наставе. Ученици су у обавези да на испиту имају документ са фотографијом.

ВАНРЕДНО ШКОЛОВАЊЕ

РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ИСПИТА У АПРИЛСКОМ ИСПИТНОМ РОКУ 2023/2024. ГОД.

(од 25.03. до 29.03.2024.год.) СПЕЦИЈАЛИСТИЧКО ОБРАЗОВАЊЕ /МАЈСТОРИ  И ПОСЛОВОЂЕ/

Р.Б.ИСПИТВРЕМЕ ОДРЖАВАЊА ИСПИТАИСПИТНА КОМИСИЈА
дандатумчасУчионицаПредседник  Члан испитивач, (наставник који држи консултације)члан
1Основе привредног и радног праваТермин ће бити накнадно одрећен Горан УчурГордана МиковићБранка Милашиновић
2Примењена математикаСреда27.03.13.4012Милојка Максић-КозомараЈелена СавовићКатарина Божиновић
3Психологија радаУторак26.03.13.008Будимир РондовићАлександра Стаменковић ЦвјетиновићДушанка Недељковић
4Технологија грађењаСреда27.03.13.408Милош ПетровићАлександра МладеновићНевена Бошковић
5Грађевински материјалиПонедељак25.03.13.009Маја Главаш-ТрбићНаташа ПрокићМилош Живковић
6Читање пројеката и детаљаСреда27.03.14.308Милош ПетровићНевена БошковићАлександра Младеновић
7Технологија рада са праксом (мајстор за кућне инсталације водовода и канализације) (теорија)Четвртак28.03.13.409Горица ЛазаревићНаташа ПрокићНебојша Црномарковић
8Електричне машинеУторак26.03.13.404Сретен ЛукићЗорка ЈовичевићДејан Јевтић
9Пракса (за електроенергетичара за електричне инсталације)Уторак26.03.13.404Зорка ЈовичевићСретен ЛукићДејан Јевтић
10Специјалистички испит (за електроенергетичара за електричне инсталације)Уторак26.03.13.404Зорка ЈовичевићСретен ЛукићДејан Јевтић

НАПОМЕНА: Испити се одржавају у објекту практичне наставе. Ученици су у обавези да на испиту имају документ са фотографијом.

ВАНРЕДНО ШКОЛОВАЊЕ – AПРИЛСКИ ИСПИТНИ РОК ШКОЛСКА 2023/24.ГОД.

  • ПРИЈАВА ИСПИТА  22 И 23. 02.2024. ГОД. ОД  09.00 ДО 13.00 ЧАСОВА КОД РЕФЕРЕНТА ЗА УЧЕНИЧКА ПИТАЊА
  • КОНСУЛТАЦИЈЕ  ОД 04.03. ДО 15.03.2024. ГОД.
  • ИСПИТНИ РОК ОД  ОД 25.03. ДО 29.03.2024. ГОД.

НАПОМЕНА: Априлски рок се одржава у марту из организационих разлога.

Светосавска прослава 2024.год.

Школска Слава Свети Сава прослављена је освештањем славског колача у цркви и свечаним програмом у просторијама Грађевинске школе 27.јануара 2024.год . у организацији наставнице Анђелије Јездић и ученика наше школе.

ВАНРЕДНО ШКОЛОВАЊЕ

РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ИСПИТА У ЈАНУАРСКОМ ИСПИТНОМ РОКУ 2023/2024.ГОД.

(од 22.01. до 02.02.2024.год.) ТРОГОДИШЊЕ  И  ЧЕТВОРОГОДИШЊЕ  ШКОЛОВАЊЕ

Р.б.ИСПИТВРЕМЕ ОДРЖАВАЊА ИСПИТАИСПИТНА КОМИСИЈА 
дандатумчасУчионицаПредседник  Члан испитивач, (наставник који држи консултације)члан
 1Српски језик и књижевност (I,II,III,IV разред)Уторак  30.01.10.309Горан УчурВесна ЦрнобрњаАнђелија Јездић 
 2Енглески језик (I,II,III,IV разред)Понедељак29.01.14.008Петар НешићЈелена БешићДанка Нешовић 
 3Физика  (I, II, III  разред)Среда31.01.11.309Бранкица СимићДанијела ГрбићЈелена Давинић 
 4ХемијаПонедељак29.01.11.309Горан УчурЉиљана ДеспотовићБиће накнадно одрећен 
 5Музичка уметностСреда31.01.13.009Наташа ЈанковићАндрија ВојводићРаде Зејак 
 6Ликовна култураСреда31.01.13.309Биљана ВујинНаташа ЈанковићБиће накнадно одрећен 
 7ИсторијаСреда31.01.14.009Биљана ВујинПетар НешићБиће накнадно одрећен 
 8ГеографијаСреда31.01.14.009Петар НешићБиљана ВујинБиће накнадно одрећен 
 9ФилозофијаПонедељак29.01.13.409Милија ЈокићАна ЈовановићБудимир Рондовић 
 10СоциологијаПонедељак29.01.13.409Милија ЈокићБудимир РондовићAна Јовановић 
 11Грађанско васпитањеПонедељак29.01.13.409Милија ЈокићБудимир РондовићAна Јовановић 
 12Верска наставаПонедељак29.01.13.409Aна ЈовановићМилија ЈокићБудимир Рондовић 
 13Основе грађевинарстваУторак 30.01.13.408Милош ПетровићСунчица КушићНевена Бошковић 
 14Нацртна геометријаСреда31.01.14.308Александра МладеновићМаја Главаш-ТрбићОливера Карановић 
 15Нацртна геометрија и техничко цртањеУторак 30.01.13.408Милош ПетровићСунчица КушићНевена Бошковић 
 16СтатикаСреда31.01.14.008Александра МладеновићОливера КарановићМаја Главаш-Трбић 
 17Статика и отпорност материјалаСреда31.01.14.008Александра МладеновићОливера КарановићМаја Главаш-Трбић 
 18Грађевински материјалиПонедељак29.01.13.008Горица ЛазаревићНаташа ПрокићБлаженка Ђумић 
 19Грађевинске  конструкције   (I, II, III  разред)Уторак 30.01.14.308Сунчица КушићМилош ПетровићНевена Бошковић 
 20Организација грађења (III и IV разред)Среда31.01.14.008Оливера КарановићАлександра МладеновићМаја Главаш-Трбић 
 21Грађевинска механизацијаУторак 30.01.13.408Сунчица КушићМилош ПетровићНевена Бошковић 
 22Читање пројекатаУторак 30.01.14.308Сунчица КушићНевена БошковићМилош Петровић 
 23БетонПонедељак29.01.13.008Наташа ПрокићГорица ЛазаревићБлаженка Ђумић 
 24Испитивање бетонаПонедељак29.01.13.008Наташа ПрокићГорица ЛазаревићБлаженка Ђумић 
 25Испитивање грађевинских материјалаПонедељак29.01.13.008Наташа ПрокићБлаженка ЂумићГорица Лазаревић 
 26Геомеханичка испитивањаУторак 30.01.13.408Сунчица КушићНевена БошковићМилош Петровић 
 27Асфалтне мешавинеПонедељак29.01.13.008Горица ЛазаревићНаташа ПрокићБлаженка Ђумић 
 28Технологија занимања (за руковаоце грађ. механизацијом)Уторак 30.01.13.409Петар РакасМирјана Шојић-РадићМилош Јанковић 
 29Практична настава  (за руковаоце грађ. механизацијом)Петак02.02.13.409Петар РакасМилош ЈанковићНебојша Црномарковић 
 30Практична настава  (за електроинсталаатере)Уторак 30.01.14.154Мирјана Шојић-РадићСретен ЛукићЗорка Јовичевић 
 31Технологија рада са практичном наставом за извођаче инст. и завр. грађ. радоваСреда31.01.13.408Оливера КарановићАлександра МладеновићБојана Сандић 
 32Технологија рада са практичном наставом за декоратере зидних површина  Среда31.01.13.405Бојана СандићОливера КарановићГоран Мијаиловић 
 33Технологија рада са практичном наставом за армираче-бетонирце   (теорија)Понедељак29.01.14.308Горица ЛазаревићБлаженка ЂумићМилош Јанковић 
 34Технологија рада са практичном наставом За монтере суве градње (теорија)Понедељак29.01.14.008Наташа ПрокићГорица ЛазаревићПетар Ракас 
35 Завршни испит (за монтере суве градње)Четвртак01.02.13.405Горан МијаиловићПетар РакасЕхтерни члан 
 36Завршни испит (за декоратере зидних површина)Четвртак01.02.13.405Петар РакасГоран МијаиловићЕхтерни члан 
 37Матурски испит-Српски језик и књижевностЧетвртак01.02.12.008Горан УчурВесна ЦрнобрњаЈелена Шелић 
 38Матурски испит-Организација грађењаЧетвртак01.02.13.4012Горица ЛазаревићАлександра МладеновићБлаженка Ђумић 
 39Матурски испит/практични рад/- за извођаче инст. и завршних грађ. радоваПетак02.02.13.408Милош ЈанковићБојана СандићБранкица Симић 

НАПОМЕНА: Испити се одржавају у објекту практичне наставе. Ученици су у обавези да на испиту имају документ са фотографијом.         

ВАНРЕДНО ШКОЛОВАЊЕ

РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ИСПИТА У JАНУАРСКОМ ИСПИТНОМ РОКУ 2023/2024. ГОД.

(од 22.12.2023. до 02.02.2024.год.) СПЕЦИЈАЛИСТИЧКО ОБРАЗОВАЊЕ /МАЈСТОРИ  И ПОСЛОВОЂЕ/

Р.Б.ИСПИТВРЕМЕ ОДРЖАВАЊА ИСПИТАИСПИТНА КОМИСИЈА 
дандатумчасУчионицаПредседник  Члан испитивач, (наставник који држи консултације)члан
 1Примењена математикаУторак 30.01.13.4012Милојка Максић КозомараКатарина БожиновићЈелена Савовић 
 2Технологија грађењаУторак 30.01.14.308Сунчица КушићМилош ПетровићНевена Бошковић 
 3Грађевински материјалиПонедељак29.01.13.008Горица ЛазаревићНаташа ПрокићБлаженка Ђумић 
 4Читање пројеката и детаљаУторак 30.01.14.308Милош ПетровићНевена БошковићСунчица Кушић 
 5Разводна постројењаУторак 30.01.14.154Мирјана Шојић-РадићЗорка ЈовичевићСретен Лукић 
Електромоторни погон са управљањемУторак 30.01.14.154Мирјана Шојић-РадићЗорка ЈовичевићСретен Лукић 
 7Електричне инсталације и осветљењаУторак 30.01.14.154Мирјана Шојић-РадићЗорка ЈовичевићСретен Лукић 
 8Енергетски надземни водови и кабловиУторак 30.01.14.154Мирјана Шојић-РадићЗорка ЈовичевићСретен Лукић 
 9Електричне машинеУторак 30.01.14.154Мирјана Шојић-РадићЗорка ЈовичевићСретен Лукић 
 10Пракса (за електроенергетичара за електричне инсталације)Уторак 30.01.14.154Мирјана Шојић-РадићСретен ЛукићЗорка Јовичевић 
 11Специјалистички испит (пословођа за грађевинску механизацију)Четвртак01.02.13.409Родољуб ЈовановићМилош ЈанковићНебојша Црномарковић 
 12Специјалистички испит (пословођа за нискоградњу и хидроградњу)Петак02.02.12.008Бранкица СимићОливера КарановићБојана Сандић 
 13Специјалистички испит (за електроенергетичара за електричне инсталације)Петак02.02.13.404Мирјана Шојић-РадићСретен ЛукићЗорка Јовичевић 
 14Специјалистички испит (мајстор за кућне инсталације водовода и канализације)Четвртак01.02.13.409Родољуб ЈовановићНебојша ЦрномарковићМилош Јанковић 

НАПОМЕНА: Испити се одржавају у објекту практичне наставе. Ученици су у обавези да на испиту имају документ са фотографијом.