Author Archives: admin

ВАНРЕДНО ШКОЛОВАЊЕ – 3 и 4 степен – РАСПОРЕД КОНСУЛТАЦИЈА ЗА ЈУНСКИ ИСПИТНИ РОК школске 2023/2024 године од 20.05 – 31.05.2024 године (трогодишње и четворогодишње школовање

Р.Б.НАЗИВ ПРЕДМЕТАДАНЧАСУЧИОН.ОБЈЕКАТНАСТАВНИК
 1Енглески језик (I,II,III,IV разред)Четвртак358Теоријска наставаЈелена Бешић
 2Математика (I,II,III,IV разред)Понедељак723Теоријска наставаКатарина Божиновић
 3Физика  (I, II, III  разред)Среда58Теоријска НаставаДанијела Грбић
 4Ликовна култураСреда755Теоријска НаставаНаташа Јанковић
 5ИсторијаПетак457Теоријска наставаПетар Нешић
 6СоциологијаПонедељак455Теоријска наставаБудимир Рондовић
 7Грађанско васпитањеПонедељак455Теоријска наставаБудимир Рондовић
 8Нацртна геометријаУторак441Теоријска наставаМаја Главаш-Трбић
 9Основе грађевинарстваЧетвртак340Теоријска наставаСунчица Кушић
 10Техничко цртање са читањем плановаЧетвртак338Теоријска наставаБлаженка Ђумић
 11Грађевински материјалиУторак63Теоријска наставаНаташа Прокић
 12Грађевинске  конструкције   (I, II, III  разред)Уторак639Теоријска наставаМилош Петровић
 13Организација грађења (III и IV разред)Петак33Теоријска наставаАлександра Младеновић
 14Грађевинска механизацијаУторак639Теоријска наставаМилош Петровић
 15Испитивање бетонаПонедељак359Теоријска наставаГорица Лазаревић
 16Испитивање грађевинских материјалаЧетвртак338Теоријска наставаБлаженка Ђумић
 17Технологија занимања (за руковаоце грађ. механизацијом)Уторак538Теоријска наставаМирјана Шојић-Радић
 18Машине за производњу и просејавање каменог агрегатаУторак538Теоријска наставаМирјана Шојић-Радић
 19Практична настава  (за руковаоце грађ. механизацијом)Четвртак79Практич. наставаМилош Јанковић
 20Технологија рада са практичном наставом за извођаче инст. и завр. грађ. радова (теорија)Петак33Теоријска наставаАлександра Младеновић
 21Технологија рада са практичном наставом за извођаче инст. и завршних грађ. радова (пракса)Четвртак48Практич. наставаБојана Сандић
 22Технологија рада са практичном наставом за керамичаре-терацере-пећаре (теорија)Уторак441Теоријска наставаМаја Главаш-Трбић
 23Технологија рада са практичном наставом за керамичаре-терацере-пећаре (пракса)Петак  422Практич. наставаМилета петровић
 24Завршни испит (електроинсталатер)Среда13.304Практич. наставаСретен Лукић
 25Завршни испит (за декоратере зидних површина)Петак  45Практич. наставаГоран Мијаиловић
 26Матурски испит-Српски језик и књижевностУторак429Теоријска наставаВесна Црнобрња
 27Матурски испит-Геомеханичка испитивањаПонедељак454Теоријска настваНевена Бошковић
 28Матурски испит-Асфалтне мешавинеУторак63Теоријска наставаНаташа Прокић
 29Матурски испит-Организација грађењаПетак33Теоријска наставаАлександра Младеновић
 30Матурски испит- Испитивање бетонаПонедељак359Теоријска наставаГорица Лазаревић
 31Матурски испит/практични рад/- за извођаче инст. и завршних грађ. радоваЧетвртак48Практич. наставаБојана Сандић

Напомена:
– прва смена је од 20.05. до 24.05.2024. године                                                                                   
– друга  смена је од27.05. до 31.05.2024.године     

ВАНРЕДНО ШКОЛОВАЊЕ – 5 СТЕПЕН МАЈСТОРИ И ПОСЛОВОЂЕ – РАСПОРЕД КОНСУЛТАЦИЈА ЗА ЈУНСКИ ИСПИТНИ РОК школске 2023/2024 године од 20.05 – 31.05.2024 године

Р.Б.НАЗИВ ПРЕДМЕТАДАНЧАСУЧИОН.ОБЈЕКАТНАСТАВНИК
 1Примењена математикаПонедељак723Теоријска наставаКатарина Божиновић
 2Технологија грађењаУторак639Теоријска наставаМилош Петровић
 3Грађевински материјалиУторак63Теоријска наставаНаташа Прокић
 4Читање пројеката и детаљаПонедељак454Теоријска настваНевена Бошковић
 5Бетон и армирани бетонПонедељак359Теоријска наставаГорица Лазаревић
 6Статика грађевинских конструкцијаЧетвртак54Теоријска наставаМилош Живковић
 7Грађевинска механизацијаУторак538Теоријска наставаМирјана Шојић-Радић
 8Технологија рада са праксом (мајстор за кућне инсталације водовода и канализације) (теорија)Понедељак73Теоријска наставаНаташа Прокић
 9Технологија рада са праксом (мајстор за кућне инсталације водовода и канализације) (пракса)Уторак13.309Практична наставаНебојша Црномарковић
 10Технологија рада са праксом (зидар мајстор)  (теорија)Четвртак338Теоријска наставаБлаженка Ђумић
 11Технологија рада са праксом(зидар мајстор)  (пракса)Четвртак79Практич. наставаМилош Јанковић
 12Електричне инсталације и осветљењеПетак453Теоријска наставаЗорка Јовичевић
 13Организација рада и основе система квалитетаПетак453Теоријска наставаЗорка Јовичевић
 14Електрична мерења у енергетициПетак453Теоријска наставаЗорка Јовичевић
 15Примена енергетске електроникеПетак453Теоријска наставаЗорка Јовичевић
 16Специјалистички испит-(пословођа грађевинске механизације)Четвртак79Практич. наставаМилош Јанковић
 17Специјалистички испит (за електроенергетичара за електричне инсталације)Среда13.304Практич. наставаСретен Лукић
 18Специјалистички испит (мајстор за кућне инсталације водовода и канализације)Уторак13.309Практична наставаНебојша Црномарковић

Напомена:
– прва смена је од 20.05. до 24.05.2024. године  
– друга  смена је од 27.05. до 31.05.2024.године                                                                                          

УСПЕХ УЧЕНИКА ГРАЂЕВИНСКЕ ШКОЛЕ НА РЕПУБЛИЧКОМ ТАКМИЧЕЊУ

На Републичком такмичењу грађевинских и геодетских школа које је одржано 10. 5. 2024. године у Крагујевцу, наши ученици у категоријама практичних дисциплина постигли су изузетне резултате.

Дисциплина, декоратер зидних површина, екипа у саставу Давид Вељовић и Милош Тодоровић, ученици 3/4, освојили су прво место.

Ментор, Горан Мијаиловић.

Дисциплина, руковалац грађевинском механизацијом, ученик, Филип Димитријевић 3/3, освојио је прво место.

Ученик, Марко Бојић 3/3, дели треће место.

Ментори, Милош Јанковић и Родољуб Јовановић.

Дисциплина, керамичар, ученик, Марко Станишић 3/4, освојио је прво место.

Ученик, Стефан Митровић 3/4, освојио је треће место.

Ментор, Милета Петровић.

У ревијалном делу у дисциплини, монтер суве градње, нашу школу су представили ученици 3/5, Никола Љубојевић и Александар Манојловић.

Ментор, Петар Ракас.

Честитамо ученицима и наставницима менторима!

Сајам грађевинарства – посета ученика

Ученици одељења 3-3 образовног профила руковалац грађевинском механизацијом, предвођени наставницима Милошем Јанковићем и Родољубом Јовановићем, посетили су 24 априла 2024 године штанд фирме ИГМ Младост из Лесковца, која је генерални спонзор Међународног сајма грађевинарства у Београду.

Сајам образовања – Општина Гроцка

Наставници праксе Горан Мијаиловић и Петар Ракас, учествовали су на Сајму образовања, који је одржан 23 априла 2024 године у сали СО Гроцка. Сајам су посетили ученици свих основних школа са територије општине Гроцка.

Obeležavanje Dana planete Zemlje


Dan planete Zemlje 2024 obeležili smo sa učenicima prvih razreda na časovim Ekologije i zaštite životne sredine.

Tema za 2024, „Planeta protiv plastike“, želi da ukaže na štetu koju zagađivanje plastikom čini po zdravlje ljudi i planete.

Ovogodišnja tema stiže pred istorijski sporazum UN-a o plastici, koji se očekuje da će biti postignut do kraja 2024. godine.

Učenici su zajedno sa nastavnicom Marijanom Godan bili na visini zadatka i diskutovali su o načinima na koje možemo zaštiti planetu.

ИЗБИРАЧИЦА


Одељење 1/5 грађевинске школе посетило је позориште Дадов.
„Избирачица“, комедија Косте Трифковића писана је у три чина. Ова комедија у својој структури има елементе западноевропске иронијске комедије. Јунакиња комедије „Избирачица“ је девојка Малчика, која потиче из једне градске породице. Она је размажена и намћораста девојка која на крају треба да схвати шта доноси такво понашање и као треба да се понаша.
Иако написасна пре око 150 година ова комедија и данас има актуелност како својом темом тако и идејом. 
Прво постављање „Избирачице“ у продукцији Дадова десило се 1965. године. Режију је радио Небојша Комадина а премијера је изведена на Светском фестивалу аматерских позоришта у Монте Карлу. Представа је добила прву награду Фестивала а у њој су глумили млади и тада непознати аматери Светлана Бојковић, Зорица Јовановић, Бранко Цвејић и др.Уживали смо у модернизованој представи и топло је препоручујемо свима.

Ученици 1-5 су представу погледали са наставницом Маријаном Годан.



Посета Сајму аутомобила 2024

Ученици одељења I-2 образовног профила руковалац грађевинском механизацијом, посетили су са својим наставницима практичне наставе Милошем Јанковићем и Родољубом Јовановићем Сајам аутомобила у Београду. Ученици су поред класичних аутомобили и мотоцикала имали прилику да виде и електирчна возила, ретке моделе олдтајмер возила, делове мотора, делове управљачких система, уређаје за пренос снаге као и алате и опрему за радионице …. Ученици су имали прилику и да испробају симулаторе вожње и да се упознају о правилима и безбедности саобраћаја.

Обележавање светског дана вода

22.3.2024. на часу биологије који је водила професорка Маријана Годан обележили смо Светски дан вода.
Наше ученице Јевтић Драгана и Апостоловски Ена су припремиле презентацију и предавање којим су нас подсетиле да је вода необновљили ресурс и да се према води морамо односити као према највећем богатству јер вода живот значи.

ПОЗИВ ЗА ПРИСУСТВО ИНФО – ДАНУ ГРАЂЕВИНСКЕ ШКОЛЕ У БЕОГРАДУ, Београд-Звездара, ул. Хајдук Станкова 2, 011-2403-525 https://gradjevinska.edu.rs/

ПОЗИВ ЗА ПРИСУСТВО ИНФО – ДАНУ ГРАЂЕВИНСКЕ ШКОЛЕ

Позивамо све заинтересоване ученике и родитеље, да у суботу дана
13.04.2024. године у времену од 10.00 до 12.00 часова
посете Грађевинску школу
на адреси Хајдук Станкова бр.2 у објекту практичне настве (преко пута бр.13).
Током ИНФО-ДАНА имаћете прилику да обиђете наше радионице, а наши
наставници и ученици упознаће вас са нашим образовним профилима и
одговорити на сва ваша питања у вези уписа, стипендирања и могућности
запошљавања.
Све оно што сте одувек желели да питате и видите, а до сада нисте имали
прилике, можете током ИНФО – ДАНА Грађевинске школе у суботу 13.04.2024 год.
ДОЂИТЕ ДА СЕ УПОЗНАМО!

ВАНРЕДНО ШКОЛОВАЊЕ

РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ИСПИТА У AПРИЛСКОМ ИСПИТНОМ РОКУ 2023/2024.ГОД.

(од 25.03. до 28.03.2024.год.) ТРОГОДИШЊЕ  И  ЧЕТВОРОГОДИШЊЕ  ШКОЛОВАЊЕ

Р.б.ИСПИТВРЕМЕ ОДРЖАВАЊА ИСПИТАИСПИТНА КОМИСИЈА
дандатумчасУчионицаПредседник  Члан испитивач, (наставник који држи консултације)члан
1Енглески језик (I,II,III,IV разред)Уторак26.03.13.408Весна ЂурашиновићДанка НешовићЈелена Бешић
2Математика (I,II,III,IV разред)Среда27.03.13.4012Милојка Максић-КозомараЈелена СавовићКатарина Божиновић
3Физика  (I, II, III  разред)Уторак26.03.13.4012Милојка Максић-КозомараДанијела ГрбићЈелена Давинић
4Музичка уметностСреда27.03.13.009Наташа ЈанковићАндрија ВојводићРаде Зејак
5Ликовна култураСреда27.03.13.409  Горан УчурНаташа ЈанковићБиће накнадно одређен
6ИсторијаСреда27.03.13.405Биљана ВујинБиће накнадно одређенБиће накнадно одређен
7Физичко васпитањеПонедељак25.03.11.309Горан УчурМилан ЂурашиновићПетар Миладиновић
8ФилозофијаПонедељак25.03.13.409Милија ЈокићАна ЈовановићБудимир Рондовић
9СоциологијаПонедељак25.03.13.409Милија ЈокићБудимир РондовићАна Јовановић
10Грађанско васпитањеПонедељак25.03.13.409Ана ЈовановићБудимир РондовићМилија Јокић
11Верска наставаПонедељак25.03.13.409Ана ЈовановићМилија ЈокићБудимир Рондовић
12Нацртна геометријаПонедељак25.03.13.408Сунчица КушићМаја Главаш-ТрбићМилош Живковић
13Техничко цртање са читањем плановаЧетвртак28.03.13.408Наташа ПрокићБлаженка ЂумићГорица Лазаревић
14Грађевински материјалиПонедељак25.03.13.009Маја Главаш-ТрбићНаташа ПрокићМилош Живковић
15Грађевинске  конструкције   (I, II, III  разред)Среда27.03.13.408Александра МладеновићМилош ПетровићНевена Бошковић
16Организација грађења (III и IV разред)Среда27.03.13.408Милош ПетровићАлександра МладеновићНевена Бошковић
17Грађевинска механизацијаСреда27.03.13.408Александра МладеновићМилош ПетровићНевена Бошковић
18ПредузетништвоСреда27.03.13.408Милош ПетровићАлександра МладеновићНевена Бошковић
19Економика и организација предузећаТермин ће бити накнадно одрећен Горан УчурОливера РечиБиће накнадно одређен
20Испитивање бетонаЧетвртак28.03.13.408Наташа ПрокићГорица ЛазаревићБлаженка Ђумић
21Испитивање грађевинских материјалаЧетвртак28.03.13.408Наташа ПрокићБлаженка ЂумићГорица Лазаревић
22Технологија занимања (за руковаоце грађ. механизацијом)Уторак26.03.13.409Петар РакасМирјана Шојић-РадићМилош Јанковић
23Машине за производњу и просејавање каменог агрегатаУторак26.03.13.409Петар РакасМирјана Шојић-РадићМилош Јанковић
24Практична настава  (за руковаоце грађ. механизацијом)Четвртак26.03.13.409Петар РакасМилош ЈанковићНебојша Црномарковић
25Технологија рада са практичном наставом за извођаче инст. и завр. грађ. радоваСреда27.03.10.158Бранкица СимићАлександра МладеновићБојана Сандић
26Технологија рада са практичном наставом за декоратере зидних површина Четвртак26.03.13.405Јелена ИветићСунчица КушићГоран Мијаиловић
27Завршни испит (армирач-бетонирац)Петак29.03.13.405Горан МијаиловићМилош ЈанковићЕхтерни члан
28Завршни испит (за декоратере зидних површина)Петак29.03.13.405Милош ЈанковићГоран МијаиловићЕхтерни члан
29Матурски испит-Српски језик и књижевностЧетвртак28.03.12.008Бранкица СимићВесна ЦрнобрњаЈелена Шелић
30Матурски испит-Организација грађењаПетак29.03.13.40.8Петар РакасАлександра МладеновићБлаженка Ђумић
31Матурски испит-БетонПетак29.03.13.40.9Наташа ПрокићГорица ЛазаревићМилош Живковић
32Матурски испит-Енглески језикЧетвртак28.03.13.4012Весна ЂурашиновићДанка НешовићЈелена Бешић
33Матурски испит/практични рад/- за извођаче инст. и завршних грађ. радоваПетак29.03.12.008Петар РакасБојана СандићБранкица Симић

НАПОМЕНА: Испити се одржавају у објекту практичне наставе. Ученици су у обавези да на испиту имају документ са фотографијом.

ВАНРЕДНО ШКОЛОВАЊЕ

РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ИСПИТА У АПРИЛСКОМ ИСПИТНОМ РОКУ 2023/2024. ГОД.

(од 25.03. до 29.03.2024.год.) СПЕЦИЈАЛИСТИЧКО ОБРАЗОВАЊЕ /МАЈСТОРИ  И ПОСЛОВОЂЕ/

Р.Б.ИСПИТВРЕМЕ ОДРЖАВАЊА ИСПИТАИСПИТНА КОМИСИЈА
дандатумчасУчионицаПредседник  Члан испитивач, (наставник који држи консултације)члан
1Основе привредног и радног праваТермин ће бити накнадно одрећен Горан УчурГордана МиковићБранка Милашиновић
2Примењена математикаСреда27.03.13.4012Милојка Максић-КозомараЈелена СавовићКатарина Божиновић
3Психологија радаУторак26.03.13.008Будимир РондовићАлександра Стаменковић ЦвјетиновићДушанка Недељковић
4Технологија грађењаСреда27.03.13.408Милош ПетровићАлександра МладеновићНевена Бошковић
5Грађевински материјалиПонедељак25.03.13.009Маја Главаш-ТрбићНаташа ПрокићМилош Живковић
6Читање пројеката и детаљаСреда27.03.14.308Милош ПетровићНевена БошковићАлександра Младеновић
7Технологија рада са праксом (мајстор за кућне инсталације водовода и канализације) (теорија)Четвртак28.03.13.409Горица ЛазаревићНаташа ПрокићНебојша Црномарковић
8Електричне машинеУторак26.03.13.404Сретен ЛукићЗорка ЈовичевићДејан Јевтић
9Пракса (за електроенергетичара за електричне инсталације)Уторак26.03.13.404Зорка ЈовичевићСретен ЛукићДејан Јевтић
10Специјалистички испит (за електроенергетичара за електричне инсталације)Уторак26.03.13.404Зорка ЈовичевићСретен ЛукићДејан Јевтић

НАПОМЕНА: Испити се одржавају у објекту практичне наставе. Ученици су у обавези да на испиту имају документ са фотографијом.