Category Archives: TAKMIČENJA

Školsko takmičenje – rezultati

REZULTATI ŠKOLSKOG TAKMIČENJ

 18.03. do 29.03.2019. god.

a) Teorijske discipline

Predmet: Statika i otpornost materijala

Mesto Ime i prezime učenika Odeljenje Broj bodova
1. Nevena Rašević 3-1 94
2. Nevena Perić 3-1 76
3. Dragana Urošević 3-1 48

Predmetni nastavnik

Olivera Karanović

 

Predmet: Primena računara u građevinarstvu

Mesto Ime i prezime učenika Odeljenje Broj bodova
1. Mihajlo Glišić 3-2 24
2. Đorđe Marjanović 3-2 10
3. Bojan Stojnić 3-2 7
4. Uroš Despot 3-2 5

Predmetni nastavnik

Milan Mladenović

 

Predmet: Beton

Mesto Ime i prezime učenika Odeljenje Broj bodova
1. Ana Stojanović 4-1 86,5
2. Fatima Kadrić 4-1 52,5
3. Milica Zurapi 4-1 43,5
4. Sanja Filipović 4-1 34,5

Predmetni nastavnik

Biljana Milosavljević

 

Predmet: Građevinske konstrukcije

Mesto Ime i prezime učenika Odeljenje Broj bodova
1. Filip Andrić 2-3 72,5
2. Nikola Đurović 2-3 57,5
2. Aleksandar Radojčić 2-3 57,5
3. Vuk Smiljković 2-3 40

Predmetni nastavnik

Nevena Bošković

 

b) Praktične discipline

Predmet: Tehnologija rada sa praktičnom nastavam  (praksa)

 

Obrazovni profil: Zidar – fasader

Naziv zadatka: Zidanje dimnjaka pomoću šipaka

Mesto Ime i prezime učenika Odeljenje Broj bodova
1. Nikola Lukić 3-4 90
2. Miloš Joanović 2-7 82
3. Nemanja Dekić 2-7 76
4. Jovan Jovanović 3-4 76
5. Darko Arsenović 3-4 44

Komisija:

Miloš Janković

Mileta Petrović

Miroslav Kostić

 

Obrazovni profil:  Tesar

Naziv zadatka:  Nastavljanje grede – Učepljavanje u vidu lastinog repa na nasad

Mesto Ime i prezime učenika Odeljenje Broj bodova
1. Radenko Đenadić 3-6 97
2. Nikola Gordić 3-6 96
3. Miloš Petković 3-6 92

Komisija:

Milan Đenadić

Goran Mijailović

Mileta Petrović

 

Obrazovni profil:Keramičar-teracer-pećar

Naziv zadatka: Oblaganje zida keramičkim pločicama pod  uglom  od 90° pomoću cementnog maltera, sa otvorenom spojnicom od 3mm

Mesto Ime i prezime učenika Odeljenje Broj bodova
1. Mihajilo Jošić 3-6 87
2. Žarko Vasiljević 3-6 85
3. Semir Bajramović 3-6 84
4. Jovan Tomić 3-6 84

Komisija:

Mileta Petrović

Miloš Janković

Miroslav Kostić

 

Obrazovni profil: Armirač-betonirac

Naziv zadatka: Izrada proste betonske grede

Mesto Ime i prezime učenika Odeljenje Broj bodova
1. Mihailo Nedeljković 3-4 88
1. Igor Bogdanović 3-4 88
2. Nemanja Dimitrijević 1-6 82
2. Luka Mihailović 1-6 82
3. Uroš Lukić 1-6 80

Komisija:

Mileta Petrović

Miloš Janković

Miroslav Kostić

 

Obrazovni profil: Rukovalac građevinskom mehanizacijom

Naziv zadatka: Sa građevinskom mašinom koja se nalazi na početnoj poziciji A potrebno je zahvatiti materijal i preneti na poziciju B u zadatom radnom polju

Mesto Ime i prezime učenika Odeljenje Broj bodova
1. Ivan Aničić 3-4 94,5
2. Nedeljko Blagojević 3-4 93,5
3. Duško Beljić 3-4 91
4. Pavle Žarković 3-4 88
5. Milan Damnjanović 3-4 87

Komisija:

Aco Kojić

Marko Mrdović

Grujo Gašević

Ponosni na decu, ponosni na nas (foto)

Na danas završenom 29. Republičkom takmičenju geodetskih i građevinskih škola, učenici Građevinske škole su osvojili pet nagrada:

Kategorija rukovalac građevinskom mehanizacijom

1. mesto Veljko Pantelić 3-4

2. mesto Ilija Đenadić 3-4

mentor Grujo Gašević

Kategorija keramičar – teracer – pećar

1. mesto Rastko Stevanović, 3-6

3. mesto Dušan Ilić 3-6

mentor Mileta Petrović

Kategorija dekorater zidnih površina (ekipno)

3. mesto Luka Jokić 2-6 i Filip Simić 2-6

mentor Vojin Bulatović.

Na ovaj način se nastavlja dugogodišnja tradicija u osvajanju nagrada u praktičnim disciplinama. Kolektiv škole je ponosan na učenike i nastavnike, učesnike takmičenja.

Nakon mukotrpnog rada cele godine godine, maj nam uvek donese sunce. Ovo je momenat kada zaposleni u školi dobiju satisfakciju za svoj rad entuzijasta. Učenici postanu ljudi,  a naš doprinos tome je nemerljiv.

 

 

 

 

Rezultati školskog takmičenja

REZULTATI ŠKOLSKIH TAKMIČENJA

Školska takmičenja su održana od 19.03. – 29.03.2018. god.

Predmet: Primena računara u građevinarstvu

br. Ime i prezime Razred
1. MIROSAVLJEVIĆ ANDREA III/2
2. ČONIĆ NIKOLA III/2
3. ĆULAFIĆ VELIMIR III/2
4. ĐORĐEVIĆ NEVENA III/2

Na republičko takmičenje se plasirala učenica Mirosavljević Andrea.

Predmet: Statika i otpornost materijala

br. Prezime ime Razred
1. Kadrić Fatima III1
2. Zurapi Milica III1
3. Filipović Sanja III1
4. Matičević Ivan III1

Na republičko takmičenje se plasirala učenica Kadrić Fatima.

Predmet: Matematika

br. Ime i prezime Razred
1. Radaković Ivona IV/1
2. Stević Nevena  IV/1
3. Lukić Tijana  IV/1

Na republičko takmičenje se plasirala učenica Radaković Ivona.

Predmet: Tehnologija rada sa praktičnom nastavom

Obrazovni profil: Rukovalac građevinskom mehanizaciom

Zadatak: Zahvat i istovar zemljanih materijala

R.B. IME I PREZIME UČENIKA ODELJENJE
1 Pantelić Veljko29 III-4
2 Đenadić Ilija III-4
3 Vranić Veljko III-4

Na republičko takmičenje se plasirao učenik Pantelić Veljko.

Predmet: Tehnologija rada sa praktičnom nastavom

Obrazovni profil: Dekorater Zidnih površina

Zadatak: Gletovanje gipsanih ploča

R.B. IME I PREZIME UČENIKA ODELJENJE
1 Prašović Dalan III-6
1 Zemanović Dušan III-6
2 Jokić Luka II-6
2 Simić Filip II-6

Na republičko takmičenje se plasirala ekipa u sastavu Prašović Dalan i Zemanović Dušan.

Predmet: Tehnologija rada sa praktičnom nastavom

Obrazovni profil: Zidar-fasader

Zadatak: Zidanje stuba fasadnom opekom

R.B. IME I PREZIME UČENIKA ODELJENJE
1 Lukić Nikola II-4
2 Aljidini Adis III-6
3 Arsenović Darko II-4

Predmet: Tehnologija rada sa praktičnom nastavom

Obrazovni profil: Keramičar –teracer-pećar

Zadatak: Oblaganje zida keramičkim pločicama i ugla sa otvorenom spojnicomod 8.mil, pomoću cemetnog maltera

R.B. IME I PREZIME UČENIKA ODELJENJE
1 Stevanović Rastko III-6
2 Tomić Jovan II-4
3 Đuknić Aleksa III-6

Na republičko takmičenje se plasirao učenik Stevanović Rastko.

Predmet: Tehnologija rada sa praktičnom nastavom

Obrazovni profil: Tesar

Zadatak: Izrada oplate stuba pravougaonog preseka

R.B. IME I PREZIME UČENIKA ODELJENJE
1 Šaponjić Bojan II-6
1 Gordić Nikola II-6
2 Jokić Ivan III-4
2 Šabanović Rahim II-6
3 Đenadić Radenko II-6
3 Petković Miloš III-4

Predmet: Tehnologija rada sa praktičnom nastavom

Obrazovni profil: Armirač – betonirac

Zadatak: Izrada proste grede

R.B. IME I PREZIME UČENIKA ODELJENJE
1 Igor Bogdanović II-3
1 Mihailo nedeljković II-3
2 Amir Ciljević III-4
2 Milorad Todorović III-4
3 Darko Sretenović III-4

Predmet: Tehnologija rada sa praktičnom nastavom

Obrazovni profil: Monter suve gradnje

Zadatak: Izrade pregradnog zida

R.B. IME I PREZIME UČENIKA ODELJENJE
1 Trišić Lazar III-7
1 Stanković Nikola III-7
2 Jovanović Igor III-7
2 Mišić Nemanja III-7
3 Radivojević Sava III-7
3 Janković Đorđe III-7

 

Školsko takmičenje u praktičnim disciplinama (foto)

28.03.2018. godine održana su školska takmičenja u praktičnim disciplinama. Pobednici u disciplini dekorater zidnih površina, rukovalac građevinskom mehanizacijom i keramičar će učestvovati na republičkom takmičenju.

Takmičenje u teorijskim disciplinama se održalo ranije ove nedelje.

Takmičenje RGM (foto)

19.04.2017. godine, na Sajmu građevinarstva, održano je takmičenje srednjih škola, koje obrazuju profil rukovalac građevinskom mehanizacijom. Ekipa Građevinske škole, koju su činili učenici Ivan Popović 3/3, Ivan Mićić 3/4, Dragan Marković 3/4, Milomir Zaković 3/3 i Aleksandar Urošević 3/3,  je osvojila treće mesto. Čestitamo učenicima!