Зависност је болест, не желим да се разболим (фото)

Педагог школе Душанка Недељковић, је  27.12.2017. год, у оквиру пројекта „Сигурна и толерантна школа“, одржала радионицу „Зависност је болест, не желим да се разболим“.

Циљ едукације је подизање знања о зависности  и развијање вештина одупирања.  Након упознавања са термином зависности ученицима су, кроз активно суделовање, упознати са узроцима  зависности и начинима штетног дејства узрока (дуван, дрога, алкохол, коцка, рачунари, виде игрице, рад, новац) као и врстама зависности  (физичка,психичка и комбинована). Разјашњени су термини  који прате зависност: толеранција, апстиненцијална криза и политоксикоманија, начини навлачења и одупирања притиску. Излистане су карактериситке  зависника, штетан утицај  дроге, алкохола, дувана коцке и зависности од рачунара и видео игрица на живот адолесцента са препорукама  за младе са јасним предностима здравих стилова живота. Том приликом ученици су погледали филм „ И ја имам срце“ у коме су приказана тешка  искуства овисника.

Пројекат се реализује под покровитељством ГО Звездара.