Србија је вицешампион Европе у сувој градњи

Knauf Junior Trophy 2019 – Међународно такмичење у сувој градњи младих занатлија Европе старости до 21 године живота, одржано је у периоду 04-07 јун у граду Салцбургу у Републици Аустрији, у организацији Групе Кнауф – европског и светског произвођача грађевинског материјала, алата, машина и система суве градње.
Тим СУВА ГРАДЊА СРБИЈА чинили су: Никола Станковић и Лазар Тришић – такмичари, бивши ученици Грађевинске школе, Петар Ракас , наставник Грађевинске школе, ментор и Небојша Станковић, инструктор.
Прво место освојила је Белорусија, а следе Србија и Белгија. Укупно је учествовало 12 тимова који су се квалификовали из укупно 12 земаља Европе. Такмичење обухвата тест теоријских знања из система суве градње, и радни задатак који се састоји у монтирању сложених система суве градње.