У оквиру наставног предмета Испитивање бетона, ученици 3.разреда образовног профила Грађевински техничар за лабораторијска испитивања, са наставницама Блаженком Ђумић и Горицом Лазаревић посетили су 25.10.2023. фабрику бетона на Новом Београду Бетон плус која је једна од водећих по капацитету и дистрибуцији бетона многим градилиштима на територији Београда и околине.Уз стручно вођење главног инжењера, ученици су имали прилику да се упознају са технологијом производње бетона, узимањем узорака и испитивањем, како свеже бетонске масе, тако и коцки очврслог бетона.
Конкурс за лого школе
Прослава Дана школе 2.октобра 2023.год.
https://drive.google.com/file/d/14I07DRf3igjFN3hfRXFB2Ig_mvzNokYr/view?usp=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/1ALU79lAcjOX3azadD40e_Iz_leCzv9Pf/view?usp=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/10MQ0XPX_GnzXGCMdZERVV8xKiWjzxL_2/view?usp=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/1b8sWrY49gi9hyYYTqrjkhtfepY0gcNcd/view?usp=drivesdk
https://drive.google.com/file/d/1M8P5JHSKY3SnkjhhBgoPlHNXe_HiS6Uh/view?usp=drivesdk
Годишњи план рада школе2023/2024
ГодишњиПлан рада школске 2023/2024
ЗАБРАНА УПОТРЕБЕ МОБИЛНИХ ТЕЛЕФОНА ТОКОМ НАСТАВЕ ОД 01 септембра 2023 године
Од 01 септембра 2023 године у Грађевинској школи у Београду ЗАБРАЊЕНА ЈЕ употреба мобилних телефона током наставе на часовима. Приликом уласка у учионицу односно на час ученици су ОБАВЕЗНИ да одложе своје телефоне на за то предвиђена места.
ОБАВЕШТЕЊЕ
Пријем ученика првог разреда Грађевинске школе који су смештени у ученички дом обавиће се у четвртак 31.08.2023. године са почетком у 12 часова и 30 минута у објекту Теорије.
Пријем у ученички дом је истог дана са почетком у 14 часова, ученици уз обавезно присуство родитеља треба са собом да понесу и лекарска уверења.
директор Раде Зејак
ОБАВЕШТЕЊЕ – РЕДОВНО ШКОЛОВАЊЕ
О Б А В Е Ш Т Е Њ Е
- ПРИЈАВА ЗА ПОЛАГАЊЕ РАЗРЕДНИХ ИСПИТА ЗА АВГУСТОВСКИ РОК У ПЕТАК 18.08.2023.ГОД. ОД 09.00 ДО 12.00 ЧАСОВА КОД РЕФЕРЕНТА ЗА УЧЕНИЧКА ПИТАЊА.
- ПРИЈАВА ЗА ПОЛАГАЊЕ ПОПРАВНИХ ИСПИТА ЗА АВГУСТОВСКИ РОК У ПЕТАК 18.08.2023.ГОД. ОД 09.00 ДО 12.00 ЧАСОВА КОД РЕФЕРЕНТА ЗА УЧЕНИЧКА ПИТАЊА.
- ПРИЈАВА ЗА ПОЛАГАЊЕ ЗАВРШНОГ ИСПИТА ЗА АВГУСТОВСКИ РОК У ПЕТАК 18.08.2023.ГОД. ОД 09.00 ДО 12.00 ЧАСОВА КОД РЕФЕРЕНТА ЗА УЧЕНИЧКА ПИТАЊА.
УПИС У ГРАЂЕВИНСКУ ШКОЛУ
Упис у Грађевинску школу у Београду вршиће се 03, 04 и 05 јула 2023. године у времену од 08.00 до 15.00 часова у згради практичне наставе / праксе наше школе у улици Хајдук Станкова 2 (која се налази преко пута броја 13 у истој улици). Ако користите Гугл навигацију користите линк Грађевинска школа – ПРАКСА
Грађевинска школа на 1 Прва ТВ
Прилог Прве ТВ о средњим стручним школама, упису, могућностима по завршетку школе и наставку школовања, знањима и вештинама, компетенцијама професионалном животу и раду. У прилогу учествује директор школе г. Раде Зејак, наставници и ученици школе. Погледајте пажљиво!
Линк ка прилогу на сајту Прве ТВ https://www.prva.rs/web-tv/info/exploziv/exploziv-15-06-2023-2351213
Распоред поправних испита за завршне разреде јун 2023
Распоред разредних испита за незавршне разреде јун 2023
РАСПОРЕДА ПОПРАВНИХ ИСПИТА ЗА ЗАВРШНЕ РАЗРЕДЕ У ЈУНСКОМ РОКУ ШКОЛ.2022/23.ГОД.
Одељење | Предмет | Датум и време одржавања испита | учионица | Комисија | ||
Председник | Испитивач | члан | ||||
3-4 | Енглески језик | Понедељак 26.06.2023 у 09.00 | 8 | Сунчица Кушић | Данка Нешовић | Јелена Бешић |
3-2 | Екологија и заштита животне средине | Четвртак 29.06.2023 У 09.00 | 8 | Весна Црнобрња | Маријана Годан | Снежана Петруновић |
3-2 | Предузетништво | Уторак 27.06.2023 У 09.00 | 4 | Марија Анђелковић лукић | Александра Младеновић | Горица Лазаревић |
4-1 | Бетон | Среда 28.06.2023 У 09.00 | 17 | Наташа Коларевић | Горица Лазаревић | Наташа Прокић |
НАПОМЕНА: Испити се одржавају у објекту практичне наставе
РАСПОРЕДА РАЗРЕДНИХ ИСПИТА ЗА НЕЗАВРШНЕ РАЗРЕДЕ У ЈУНСКОМ РОКУ ШКОЛ.2022/23.ГОД.
Одељење | Предмет | Датум и време одржавања испита | учионица | Комисија | ||
Председник | Испитивач | члан | ||||
2-3 | Грађевинска механизација | Петак 23.06.2023 У 09.00 | 8 | Будимир Рондовић | Милош Пeтровић | Оливера Карановић |
2-5 | Читање пројеката | Петак 23.06.2023 У 08.00 | 8 | Оливера Карановић | Маја Главаш-Трбић | Милош Пeтровић |
1-2 | Српски језик и књижевност | Петак 23.06.2023 У 09.00 | 4 | Анђелија Јездић | Весна Црнобрња | Марија Анђелковић Лукић |
2-5 | Српски језик и кнњижевност | Петак 23.06.2023 У 09.00 | 4 | Оливера Карановић | Анђелија Јездић | Марија Анђелковић Лукић |
1-4 | Српски језик и књижевност | Петак 23.06.2023 У 09.00 | 4 | Анђелија Јездић | Весна Црнобрња | Марија Анђелковић Лукић |
2-5 | Математика | Петак 23.06.2023 У 11.00 | 8 | Оливера Карановић | Катраина Божиновић | Јелена Савовић |
1-4 | Енглески језик | Понедељак 26.06.2023 у 09.00 | 8 | Весна Црнобрња | Данка Нешовић | Јелена Бешић |
1-5 | Енглески језик | Понедељак 26.06.2023 у 09.00 | 8 | Сретен Лукић | Данка Нешовић | Јелена Бешић |
2-3 | Енглески језик | Понедељак 26.06.2023 у 09.00 | 8 | Будимир Рондовић | Јелена Бешић | Данка Нешовић |
2-5 | Енглески језик | Понедељак 26.06.2023 у 09.00 | 8 | Оливера Карановић | Данка Нешовић | Јелена Бешић |
2-5 | Организација грађења | Понедељак 26.06.2023 у 08.00 | 8 | Оливера Карановић | Маја Главаш-Трбић | Милош Петровић |
2-4 | Нацртна геометрија | Понедељак 26.06.2023 у 09.00 | 9 | Милош Петровић | Маја Главаш-Трбић | Невена Бошковић |
1-4 | Нацртна геометрија | Понедељак 26.06.2023 У 11.00 | 9 | Весна Црнобрња | Сунчица Кушић | Невена Бошковић |
1-4 | Физика | Уторак 27.06.2023 У 08.00 | 8 | Весна црнобрња | Данијела Грбић | Биће накнадно одређен |
3-1 | Физика | Уторак 27.06.2023 У 08.00 | 8 | Петар Миладиновић | Данијела Грбић | Биће накнадно одређен |
2-1 | Физика | Уторак 27.06.2023 У 08.00 | 8 | Годан Маријана | Данијела Грбић | Биће накнадно одређен |
1-6 | Физика | Уторак 27.06.2023 У 08.00 | 8 | Маја Главаш-Трбић | Данијела Грбић | Биће накнадно одређен |
2-5 | Грађевинске конструкције | Уторак 27.06.2023 У 08.00 | 9 | Оливера Карановић | Милош Петровић | Горица Лазаревић |
1-4 | Техничко цртање са читањем планова | Среда 28.06.2023 У 10.00 | 8 | Весна Црнобрња | Маја Главаш-Трбић | Наташа Прокић |
1-4 | Музичка уметност | Среда 28.06.2023 У 09.00 | 8 | Весна Црнобрња | Андрија Војводић | Раде Зејак |
2-5 | Историја | Среда 28.06.2023 У 08.00 | 9 | Оливера Карановић | Петар Нешић | Биће накнадно одређен |
1-4 | Екологија и заштита животне средине | Четвртак 29.06.2023 У 09.00 | 8 | Весна Црнобрња | Маријана Годан | Снежана Петруновић |
1-4 | Технологија рада са практичном наставом (за керамичаре) | Петак 30.06.2023 у 08.00 | 8 | Весна Црнобрња | Маја Главаш-Трбић | Милета Петровић Милош Јанковић |
2-5 | Технологија рада са практичном наставом | Петак 30.06.2023 у 08.00 | 9 | Оливера Карановић | Горица Лазаревић | Петар Ракас Бранкица Симић |
НАПОМЕНА: Испити се одржавају у објекту практичне наставе
ВАНРЕДНО ШКОЛОВАЊЕ
ВАНРЕДНО ШКОЛОВАЊЕ
РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ИСПИТА У JУНСКОМ ИСПИТНОМ РОКУ 2022/2023. ГОД.(од 12.06. до 20.06.2023.год.) СПЕЦИЈАЛИСТИЧКО ОБРАЗОВАЊЕ /МАЈСТОРИ И ПОСЛОВОЂЕ/
Р.Б. | ИСПИТ | ВРЕМЕ ОДРЖАВАЊА ИСПИТА | ИСПИТНА КОМИСИЈА | |||||
дан | датум | час | Учионица | Председник | Члан испитивач, (наставник који држи консултације) | члан | ||
1 | Читање пројеката и детаља | Петак | 16.06. | 13.45 | 8 | Наташа Прокић | Невена Бошковић | Милош Петровић |
2 | Примењена математика | Уторак | 13.06. | 13.00 | 9 | Милојка Максић Козомара | Јелена Савовић | Катарина Божиновић |
3 | Технологија грађења | Петак | 16.06. | 14.30 | 8 | Наташа Прокић | Милош Петровић | Невена Бошковић |
4 | Хидротехнички објекти | Четвртак | 15.06. | 14.15 | 9 | Горица Лазаревић | Оливера Карановић | Маја Главаш-Трбић |
5 | Саобраћајнице | Среда | 14.06. | 13.40 | 9 | Петар Ракас | Наташа Прокић | Горица Лазаревић |
6 | Грађевински материјали | Среда | 14.06. | 13.40 | 9 | Петар Ракас | Наташа Прокић | Горица Лазаревић |
7 | Геодезија (термин ће бити накнадно одређен) | Термин ће бити накнадно одређен | Биће накнадно одређен | Биће накнадно одређен | Биће накнадно одређен | |||
8 | Статика грађевинских конструкција | Четвртак | 15.06. | 13.30 | 9 | Горица Лазаревић | Оливера Карановић | Маја Главаш-Трбић |
9 | Разводна постројења | Петак | 16.06. | 13.00 | 4 | Петар Миладиновић | Зорка Јовичевић | Сретен Лукић |
10 | Електромоторни погон са управљањем | Петак | 16.06. | 13.00 | 4 | Петар Миладиновић | Зорка Јовичевић | Сретен Лукић |
11 | Организација и механизација грађења | Петак | 16.06. | 13.00 | 9 | Александра Младеновић | Мирјана Шојић Радић | Милош Јанковић |
12 | Организација машинског грађења | Петак | 16.06. | 13.00 | 9 | Александра Младеновић | Мирјана Шојић Радић | Милош Јанковић |
13 | Машински материјали | Петак | 16.06. | 13.00 | 9 | Александра Младеновић | Мирјана Шојић Радић | Милош Јанковић |
14 | Пракса (пословођа за нискоградњу и хидроградњу) | Четвртак | 15.06. | 14.15 | 9 | Горица Лазаревић | Оливера Карановић | Маја Главаш-Трбић |
15 | Специјалистички испит- мајстор за грађевинску механизацију | Уторак | 20.06. | 12.30 | 9 | Петар Ракас | Милош Јанковић | Родољуб Јовановић |
НАПОМЕНА: Испити се одржавају у објекту практичне наставе.
Ученици су у обавези да на испиту имају документ са фотографијом.
ВАНРЕДНО ШКОЛОВАЊЕ – РАСПОРЕД КОНСУЛТАЦИЈА ЗА ЈУНСКИ ИСПИТНИ РОК ШК. 2022/2023 ГОД. (од 24.05. до 06.06.2023.год.) СПЕЦИЈАЛИСТИЧКО ОБРАЗОВАЊЕ /МАЈСТОРИ И ПОСЛОВОЂЕ/
Р.Б. | НАЗИВ ПРЕДМЕТА | ДАН | ЧАС | УЧИОН. | ОБЈЕКАТ | НАСТАВНИК |
1 | Читање пројеката и детаља | Среда (стално пре подне) | 5 | 14 | Практична настава | Невена Бошковић |
2 | Примењена математика | Уторак | 4 | 41 | Теоријска настава | Јелена Савовић |
3 | Технологија грађења | Уторак | 5 | 1 | Теоријска настава | Милош Петровић |
4 | Хидротехнички објекти | Понедељак | 3 | 57 | Теоријска настава | Оливера Карановић |
5 | Саобраћајнице | Среда (стално пре подне) | 3 | 12 | Практична настава | Наташа Прокић |
6 | Грађевински материјали | Среда (стално пре подне) | 3 | 12 | Практична настава | Наташа Прокић |
7 | Геодезија (термин ће бити накнадно одређен) | |||||
8 | Статика грађевинских конструкција | Понедељак | 3 | 57 | Теоријска настава | Оливера Карановић |
9 | Разводна постројења | Уторак | 7 | 41 | Теоријска настава | Зорка Јовичевић |
10 | Електромоторни погон са управљањем | Уторак | 7 | 41 | Теоријска настава | Зорка Јовичевић |
11 | Организација и механизација грађења | Уторак | 7 | 60 | Теоријска настава | Мирјана Шојић-Радић |
12 | Машински материјали | Уторак | 7 | 60 | Теоријска настава | Мирјана Шојић-Радић |
13 | Пракса (пословођа за нискоградњу и хидроградњу) | Понедељак | 3 | 57 | Теоријска настава | Оливера Карановић |
14 | Специјалистички испит- мајстор за грађевинску механизацију | Четвртак | 7 | 9 | Практич. настава | Милош Јанковић |
Напомена:
- друга смена је од24.05. до 26.05.2023.године
- прва смена је од 29.05. до 02.06.2023. године
- друга смена је од05.06. и 06.06.2023.године
- у прилогу је распоред звона
ВАНРЕДНО ШКОЛОВАЊЕ РАСПОРЕД КОНСУЛТАЦИЈА ЗА ЈУНСКИ ИСПИТНИ РОК ШК. 2022/2023 (од 24.05. до 06.06.2023.год.) /ТРОГОДИШЊЕ И ЧЕТВОРОГОДИШЊЕ ШКОЛОВАЊЕ/
Р.Б. | НАЗИВ ПРЕДМЕТА | ДАН | ЧАС | УЧИОН. | ОБЈЕКАТ | НАСТАВНИК | ||
1 | Српски језик и књижевност (I,II,III,IV разред) | Среда | 5 | 29 | Теоријска настава | Анђелија Јездић | ||
2 | Енглески језик (I,II,III,IV разред) | Уторак | 4 | 58 | Теоријска настава | Јелена Бешић | ||
3 | Математика (I,II,III,IV разред) | Понедељак | 7 | 24 | Теоријска настава | Милојка Максић Козомара | ||
4 | Физика (I, II, III разред) | Уторак | 6 | 1 | Теоријска Настава | Данијела Грбић | ||
5 | Хемија | Четвртак | 5 | 3 | Теоријска Настава | Љиљана Деспотовић | ||
6 | Екологија и заштита животне средине | Уторак | 3 | 58 | Теоријска настава | Маријана Годан | ||
7 | Музичка култура | Среда | 6 | 22 | Теоријска настава | Андрија Војводић | ||
8 | Историја | Уторак | 4 | 60 | Теоријска настава | Петар Нешић | ||
9 | Филозофија | Среда | 6 | 29 | Теоријска Настава | Ана Јовановић | ||
10 | Устав и права грађана | Четвртак | 7 | 38 | Теоријска настава | Будимир Рондовић | ||
11 | Социологија | Четвртак | 7 | 38 | Теоријска настава | Будимир Рондовић | ||
12 | Верска настава (I, II, III, IV разред) | Уторак | 4 | 59 | Теоријска настава | Милија Јокић | ||
13 | Физичко васпитање | Понедељак | 5 | сала | Теоријска настава | Петар Миладиновић | ||
14 | Основе грађевинарства | Среда | 3 | 22 | Теоријска настава | Сунчица Кушић | ||
15 | Нацртна геометрија | Четвртак | 4 | 3 | Теоријска настава | Маја Главаш-Трбић | ||
16 | Техничко цртање са читањем планова | Четвртак | 7 | 3 | Теоријска настава | Блаженка Ђумић | ||
17 | Статика и отпорност материјала | Понедељак | 3 | 57 | Теоријска настава | Оливера Карановић | ||
18 | Основе нискоградње | Понедељак | 3 | 57 | Теоријска настава | Оливера Карановић | ||
19 | Грађевински материјали | Среда (стално пре подне) | 3 | 12 | Практична настава | Наташа Прокић | ||
20 | Грађевинске конструкције (I, II, III разред) | Уторак | 5 | 1 | Теоријска настава | Милош Петровић | ||
21 | Организација грађења (III и IV разред) | Четвртак | 3 | 3 | Теоријска настава | Александра Младеновић | ||
22 | Читање пројеката | Среда (стално пре подне) | 5 | 14 | Практична настава | Невена Бошковић | ||
23 | Предузетништво | Четвртак | 3 | 3 | Теоријска настава | Александра Младеновић | ||
24 | Бетон | Среда | 5 | 22 | Теоријска настава | Горица Лазаревић | ||
25 | Испитивање бетона | Среда | 5 | 22 | Теоријска настава | Горица Лазаревић | ||
26 | Асфалтне мешавине | Среда (стално пре подне) | 3 | 12 | Практична настава | Наташа Прокић | ||
27 | Геомеханичка испитивања | Среда (стално пре подне) | 5 | 14 | Практична настава | Невена Бошковић | ||
28 | Технологија занимања (за руковаоце грађ. механизацијом) | Уторак | 7 | 60 | Теоријска настава | Мирјана Шојић-Радић | ||
29 | Технологија рада са практичном наставом за извођаче инст. и завр. грађ. радова (теорија) | Четвртак | 3 | 3 | Теоријска настава | Александра Младеновић | ||
30 | Технологија рада са практичном наставом за извођаче инст. и завршних грађ. радова (пракса) | Понедељак | 5 | 8 | Практич. настава | Бојана Сандић | ||
31 | Технологија рада са практичном наставом за декоратере зидних површина (теорија) | Понедељак | 3 | 57 | Теоријска настава | Оливера Карановић | ||
32 | Технологија рада са практичном наставом за декоратере зидних површина (пракса) | Петак | 4 | 5 | Практич. настава | Горан Мијаиловић | ||
33 | Технологија рада са практичном наставом за монтере суве градње (теорија) | Среда | 5 | 22 | Теоријска настава | Горица Лазаревић | ||
34 | Технологија рада са практичном наставом за монтере суве градње (пракса) | понедељак | 4 | 30 | Практич. настава | Петар Ракас | ||
35 | Технологија рада са практичном наставом за керамичаре-терацер-пећар) (теорија) | Четвртак | 4 | 3 | Теоријска настава | Маја Главаш-Трбић | ||
36 | Технологија рада са практичном наставом за керамичаре-терацер-пећар) (пракса) | Петак | 4 | 23 | Практич. настава | Милета Петровић | ||
37 | Матурски испит-Српски језик | Среда | 5 | 29 | Теоријска настава | Анђелија Јездић | ||
38 | Матурски испит-Организација грађења | Четвртак | 3 | 3 | Теоријска настава | Александра Младеновић | ||
39 | Матурски испит-ПРАКТИЧНИ РАД (извођачи) | Понедељак | 5 | 8 | Практич. настава | Бојана Сандић |
Напомена:
- друга смена је од24.05. до 26.05.2023.године
- прва смена је од 29.05. до 02.06.2023. године
- друга смена је од05.06. и 06.06.2023.године
- у прилогу је распоред звона
ВАНРЕДНО ШКОЛОВАЊЕ
ЈУНСКИ ИСПИТНИ РОК ШКОЛСКА 2022/23.ГОД.
- ПРИЈАВА ИСПИТА ОД 15.05. ДО 18.05.2023. ГОД. ОД 09.00 ДО 13.00 ЧАСОВА КОД РЕФЕРЕНТА ЗА УЧЕНИЧКА ПИТАЊА (уплатнице се морају уз пријаву приложити и предати на шалтеру референту, ученици који су ван Београда могу испит пријавити путем имејла referent@gradjevinska.edu.rs и у прилогу приложити скенирану уплатницу).
- КОНСУЛТАЦИЈЕ ОД 22.05. ДО 02.06.2023. ГОД.
- ИСПИТНИ РОК ОД ОД 12.06. ДО 16.06.2023. ГОД.