01. октобар – Дан школе

Грађевинска школа данас, 01.10.2020. године слави 118. рођендан.

1.10.1902. године Министарство привреде Краљевине Србије је одобрило правила за оснивање школе. Идеју за оснивање школе изнели су Светолик Поповић и Јосиф Букавац. Биста Јосифа Букавца се налази у холу зграде практичне наставе.

Првобитни назив школе је био Вечерња занатска школа, а од 1907, Грађевинска занатска школа, јер су се тада у њој изучавали искључиво грађевински занати.

Данас је дан за сећање на све наставнике и ученике који су подигли нашу школу. Данас смо поносни и на нас који смо у школи и трудимо се да она сваког дана буде боља. Овде смо сви да учимо једни од других и да несебично делимо своја знања.

Ученици наше школе су обележили један век грађењем капиталних објеката по целом свету. Верујемо да ће и даље бити тако.

Због пандемије, школа неће свечано обележити данашњи дан. Надам се да ће прилика бити још пуно.

Срећан Дан школе!

Свако добро!